Viktig informasjon til supporterne i Roma

Skal du til Roma denne uken er det viktig at du får med deg informasjonen i denne saken.

Annonse:

Over 1000 Bodø/Glimt-supportere skal denne uken innta Roma for tredje gang. Nå er det derimot Lazio som gjelder og returoppgjøret i kvartfinalen i Europa League etter at Glimt vant 2-0 på Aspmyra forrige uke. 

Kampdag i Roma

Bodø/Glimt-supporterne har fått tildelt puben Shamrock for å lade opp til kamp. Puben ligger like ved Colosseum og er den samme puben som har vært tilholdssted ved de tidligere anledningene i Roma. 

Det er satt opp busser fra Roma sentrum for våre supportere til stadion. Oppmøtested er ved Piazza del Popolo midt i sentrum. Bussene vil gå fra klokken 18:00 og kjører rett til et eget område utenfor bortesvingen. 

Det er viktig at samtlige supportere er med på bussene, da dette er eneste mulighet for å komme inn på stadion. 

Det skal være cirka 20 minutter å gå fra puben til oppmøtestedet. Politiet i Italia har gitt klar beskjed om at det ikke er lov med alkohol på denne gåturen.  

Supporterne blir bedt om å vise både ID og billett ved inngang til stadion. 

Etter kampslutt vil de samme bussene kjøre supporterne til togstasjonen Termini i sentrum. Det er ventet at Glimt-supporterne blir holdt igjen en liten stund før bussene går. 

Tilleggsinformasjon

Det er ikke lov med bagger eller sekker større enn A-4 inne på stadion. 

Vi ber alle følge med i Facebookgruppen «Borteturer med Glimt» for mer informasjon fra supporterkoordinator.

Om vi skulle få mer informasjon fra Lazio eller politiet vil vi oppdatere det i denne saken på Glimt.no.

Annonse fra Eliteserien: